Dragoni Szwedzcy Konno odsłona 1

Hej

Zakupiłem moje pierwsze modele w skali 15mm :)

Wybór padł na pudełko startowe do systemu Ogniem i Mieczem, polskiej firmy Wargamer. W zestawie SWE-12: PODJAZD KRÓLESTWA SZWECJI dostajemy łącznie 40 modeli :)

  • swe-12

Na pierwszy ogień idzie oddział KONNYCH DRAGONÓW.

Mamy tu 12 modeli koni i 12 modeli jeźdźców rozlokowanych na 4 podstawkach po 3 modele. Według zasad systemu OiM ( Ogniem i Mieczem ) stanowić oni będą kompanie liczącą ok 200 żołnierzy. Modele odlane są w miarę staranie, ku mojemu zadowoleniu z metalu :) Do zestawu dodano odpowiednią ilość plastikowych podstawek, ale ja postanowiłem, że wszelkie oddziały umieszczam na podstawkach z płyty HDF o grubości 3mm.

Starannie oczyściłem koniki ze wszystkich nadlewek i uzupełniłem ubytki green stuff-em. Po wyschnięciu masy, lekko zeszlifowałem nadmiar i tak przygotowane modele podzieliłem na na cztery podstawki po 3 konie ( do wyboru jest kilka wzorów, także można sobie poszaleć :) ).

  • swedish_mounted_dragoons_prev_01

Figurki koni przykleiłem do tymczasowych podstawek z korków, co ułatwi mi malowanie. Ze względu na skalę zdecydowałem się malować osobno koniki i jeźdźców, dopiero pomalowane figurki będę montował na docelowe podstawki oddziałowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu mam nadzieję, że modele pomaluje łatwiej i dokładniej. Następnie moje konie pokryłem czarnym podkładem akrylowym firmy Vallejo.

  • swedish_mounted_dragoons_prev_02
  • swedish_mounted_dragoons_prev_03

Teraz są gotowe do malowania i nadania im ostatecznego wyglądu :)

Do usłyszenia

DeathThorn

joomla templatesfree joomla templatestemplate joomla
Back to Top
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd